موسسه فرهنگی راقی| بینش مطهر| صفحه اصلی| ورود اعضا| ثبت نام
  صفحه اصلی   ویژه
آثار شهید مطهری راهگشای اندیشه جوانان است

ابوفاضل رضوی اردکانی بعد از ظهر امروز در نخستین گردهمایی فعالان حوزه اندیشه‌ورزی شهید مطهری اظهار داشت: استفاده از کتاب، مقاله و اندیشه‌های ناب اسلامی وی عمر انسان‌ها را پربار کرده و آن را به قله علم و دانش و معنویت می‌رساند.

وی با اشاره به اینکه تبلور شخصیت انسان در نوع تفکر وی شکل می‌گیرد، افزود: ارزش و عظمت انسان به نحوه برداشت وی از افکار و پیرامون خود محقق می‌شود و در این راستا حقانیت نظام اسلامی نیز در گرو افکار و اندیشه‌های اسلامی استاد شهید مرتضی مطهری است.

امام جمعه موقت شیراز تصریح کرد: شهید مطهری موهبتی برای عصر ما بود، چراکه وی نابغه، فیلسوف، حکیم، فقیه، سیاست‌مدار و خطیب توانگری در تمام عرصه‌های عقلی و نقلی است.

رضوی اردکانی بیان داشت: دانشجویان، دانش‌آموزان و طلبه‌های جوان باید برای رسیدن به اندیشه‌های والای اسلامی از افکار شهید مطهری الگو گرفته و آن را راهنمای عمل خود قرار دهند.

دبیر علمی همایش فعالان حوزه اندیشه‌ورزی شهید مطهری نیز در سخنانی اظهار داشت: در راستای تبیین و ترویج آثار به جای مانده شهید مطهری و انتقال آن به نسل جوان و جویای تفکر ناب اسلامی، این همایش سه روزه برگزار شده است.

علی محمد دوست خاطرنشان کرد: کارگاه تخصصی در مورد آثار محتوایی استاد شهید مطهری در قالب آزادی، انسان‌شناسی، سیره شناسی ائمه معصومین، تربیت اسلامی و کارگاه خانواده در مورد ارتقای فضای مجازی و سخت‌افزاری از جمله موارد این همایش است.

وی تصریح کرد: در پایان به شرکت کنندگانی که موفق به گذراندن دوره‌های کارگاه‌های آموزشی شوند، گواهی‌نامه ارائه می‌شود.

فارس

 

 

 
کليه حقوق این سایت برای مدرسه مطالعاتی فارا محفوظ می باشد©