موسسه فرهنگی راقی| بینش مطهر| صفحه اصلی| ورود اعضا| ثبت نام
  صفحه اصلی   ویژه
شهید مطهری: من از اخلاص آقاي خامنه‌اي تعجب مي‌كنم

شهید مطهری: من از اخلاص آقاي خامنه‌اي تعجب مي‌كنم

 
شهيد مطهري نسبت به شخصیت رهبری معتقد بود سيد علي خامنه‌اي نمونه‌اي ارزنده است كه براي آينده موجب اميدواري است؛ مطهري مي گفت: من از اخلاص آقاي خامنه‌اي تعجب مي‌كنم.
 

 

 
گروه دین و اندیشه «خبرگزاری دانشجو»؛ مجتبی مطهری فرزند استاد شهید مرتضی مطهری در مصاحبه با پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای به بیان روابط ایشان با رهبر معظم انقلاب پرداخته است؛ وی در قسمتی از این مصاحبه گفته است:
 

ما هر وقت که به مشهد می‌رفتیم، پدرم به‌خاطر علاقه شدیدی که داشتند، دیدار با آقا جزء اولین برنامه‌هایشان بود. یادم هست که گاهی ما به منزل ایشان می‌رفتیم و گاهی هم ایشان در رزهتل با پدرم ملاقات می‌کردند.
 
وقتی با یکدیگر ملاقات می‌کردند ساعت‌ها با هم می‌نشستند و سخن می‌گفتند و گاهی متوجه گذر زمان هم نبودند. این در حالی بود که ما در مشهد دوست و آشناهای زیادی داشتیم، اما احساس عجیبی که استاد مطهری به ایشان داشتند، باعث می‌شد که دائم سراغ ایشان را بگیرند.

من احساس می‌کنم که شهید مطهری گوهری مثل آیت‌الله خامنه‌ای را همان‌جا شناختند.

در همان اوایل انقلاب هم به اصرار شهید مطهری و طی تماس تلفنی که ایشان داشتند، آقا از مشهد به تهران تشریف آوردند و با اصرار ایشان در شورای انقلاب قرار گرفتند. به هرحال این محبت دو طرفه بین آیت‌الله خامنه‌ای و پدرم بسیار شدید بود و این چیزی بود که خود من به خوبی آن را احساس می‌کردم.

شهيد آيت الله مطهري مي‌گويد: سيد علي خامنه‌اي نمونه‌اي ارزنده است كه براي آينده موجب اميدواري است.

من از اخلاص آقاي خامنه‌اي تعجب مي‌كنم، ايشان هيچ به دنبال خودنمايي نيست كه بخواهد خودش را مطرح كند و خودش را نشان بدهد. من در جريان كميته استقبال از حضرت امام بيشتر به تقواي ايشان پي بردم.

شهيد مطهري در پنجم بهمن 1353 به تجليل از شخصيت آيت الله خامنه‌اي پرداخته است.

آيت الله خامنه‌اي در آن زمان توسط شهرباني استان خراسان بازداشت شده بود. در گزارش ساواك آمده است: مطهري در محل دانشكده الهيات دانشگاه تهران ضمن اظهار تاسف از بازداشت سيد علي خامنه‌اي اظهار داشته ما كمتر نمونه ارزنده چون [آيت الله] خامنه‌اي داريم و اين نيروها هم بايد به اين گونه هدر روند و گوشه زندان تلف گردند.

مطهري پس از ستودن آيت الله خامنه‌اي او را از عوامل موثر در روشن كردن افكار اجتماع دانسته است.

 

 

 
کليه حقوق این سایت برای مدرسه مطالعاتی فارا محفوظ می باشد©